ایده های خوب برای داشتن رزومه ای خوب

برای داشتن رزومه ای حرفه ای و خوب باید ایده های خوب و کاملی را داشته باشید. باید بتوانید رزومه ای آماده کنید که با دیگر رزومه ها متفاوت باشد و حرفی برای گفتن داشته باشد.

یک رزومه ی منسجم باعث میشود که تمام مدیران به ان توجه ویژه ای پیدا کنند. باید سعی کنید کاری منحصر به فرد و خاص آماده کنید. براساس سلایق و ویژگی های شغلی که مد نظر دارید اقدام کنید و خودتان و توانایی های خودتان را نیز به خوبی بشناسید و براساس آنها گام بردارید.

تمام سعی و تلاش خود را بکنید تا بتوانید  رزومه ی خود را خواندنی کنید و ایده های خوب و جالبی را در آن مطرح کنید.

در اینجا نکاتی برای بهبود بخشیدن به رزومه و آماده کردن رزومه ای حرفه ای آورده شده اند.

از کلمات مناسبی برای نشان دادن خودتان استفاده کنید

هنگامی که کارفرما رزومه ی شما را میخواند، 3 خط اول بسیار مهم هستند. آن را به عنوان پنت هاوس رزومه کاری خود در نظر بگیرید. پس چند خط اول را با دقت بیشتری بنویسید. انها را به عنوان آسانسور در نظر بگیرید. سه خط اول رزومه کاری خود جایی است که شما نیاز به اضافه کردن کلمات کلیدی از شرح شغل خود دارید. در واقع، کل رزومه کاری شما باید متناسب و مطابق با شرح شغل شما باشد. یک خودکار بردارید و تمام مهارت های مورد نیاز و تجربه های ذکر شده در شرح شغل را علامت گذاری کنید. اینها کلمات کلیدی هستند ، و کلمات کلیدی چیزهایی هستند که کارفرما میخواهد ببیند. هنگامی که کلمات کلیدی خود را یافتید، تصمیم بگیرید که منعکس کننده قوی تری برای مهارت های شما هستند.

یکی از ایده های خوب این است که جلد رزومه را خوب طراحی  کنید

واقعی باشید! مطمئنا، رزومه های زیادی که خوب هم هستند در اینترنت برای کپی وجود دارند، اما اگر شما آن را دیده اید، همکاران و مدیران استخدام نیز ممکن آن را دیده باشند. بنابراین به جای اینکه سعی کنید از کلمات شخص دیگری به جای تجربه و یا قدرت خود استفاده کنید، از کلمات واقعی خود بهره ببرید. اگر شغل را بدست بیاورید، از شما انتظار میرود که ایده های خلاقانه ای مطرح کنید.

کلمات و عبارت کلیشه ای را استفاده نکنید

رزومه ی شما باید خلاصه ای مختصر و مفید از تمام اطلاعات مهم و تجربه ها و مهارتهای شما باشد. اطلاعات شغل را یکبار دیگر چک کنید و انها را با رزومه ی خود مقایسه کنید. از نوشتن کلمات اضافه و کلیشه ای پرهیز کنید و به جای آن سعی کنید از مثالهای ملموس و واقعی و دستاوردهای خود در طول زندگی کاری بنویسید تا طرف مقابل این اطلاعات را باور کند و تحت تأثیر قرار بگیرد. رزومه را به دقت بخوانید و به این نکته توجه کنید که آیا این رزومه شما را به درستی معرفی میکند یا خیر. مطالعه ی این نکات و اجرای انها ممکن است کمی وقت شما را بگیرد اما ارزش وقت گذاشتن را دارد و باعث میشود رزومه ای بی نقص تحویل دهید. سعی کنید با رعایت این نکات و داشتن ایده های خوب رزومه ای خوب داشته باشید.

منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *