در صورت مریضی حتماً مرخصی بگیرید!

آیا گاهی اوقات مریض شده و کار زیادی دارید؟ آیا فکر میکنید نباید مریض شوید چون کارهای زیادی دارید؟ آیا وقتی مریض میشود با مرخصی گرفتن احساس گناه میکنید؟

کار اشتباهی میکنید اگر مریض شده اید و مرخصی نگیرید! تحقیقات نشان داده که کارمندانی که مریض شده و به کار خود ادامه میدهند و مرخصی نمیگیرند بازده ی کاری ندارند و بر روی دیگران هم اثر میگذارند. پس هرگاه که مریض میشوید باید مرخصی گرفته و به خودتان استراحت بدهید تا بتوانید روزهای بعد انرژی کافی داشته و بتوانید به کارتان ادامه دهید.

ممکن است فکر کنید توانایی دارید و میتوانید در محیط کار هم کار کرده و هم استراحت کنید، اما اشتباه میکنید و با کار کردن و مدام نشستن حالتان بدتر میشود و نمیتوانید به کارهای خود برسید.

دلایلی که نشان میدهند در هنگام مریضی باید مرخصی بگیرید در زیر آورده شده اند:

اگر مرخصی نگیرید ممکن است دیگران را هم مریض کنید

اگر دچار سرما خوردگی و یا نوعی ویروس باشید و به محل کار بروید، علاوه بر اینکه کارایی نخواهید داشت و ضعیف تر میشوید ممکن است دیگر همکاران را نیز مریض کنید. حتی اگر کسی چند روز بعد هم مریض شود شاید شما را مقصر بداند! پس بهتر است از همان ابتدا حداقل یک روز را در خانه مانده و استراحت کنید تا مشکلی پیش نیاید.

روی دیگران تأثیر میگذارید

زن=مانی که با بیماری و ناراحتی وارد محیط کار شوید، دیگران هم تحت تأثیر این ناتوانی و انرژی منفی شما قرار گرفته و نمیتوانند به خوبی کار کنند. حداقل تأثیری که میگذارید بر روی اعضای تیم کاریتان و یا همکارانی است که در نزدیکی شما و یا در یک اتاق با شما کار میکنند.

آیا با مرضی میتوانید کاری را پیش ببرید؟

نکته ای که مهم است و همه آن را میدانند این است که وقتی با مرضی وارد محیط کار شوید و بخواهید کار کنید، مسلماً در ابتدا چند کار را شروع کرده و فکر میکنید میتوانید انجام دهید اما با گذشت چند دقیقه توجه خواهید شد که بیماری تمام انرژی شما را گرفته و نمیتوانید کاری را درست انجام دهید و مدام حالتان بد میشود.

بدن شما واقعاً نیاز به استراحت دارد!

بدن شما بعد از مریضی نیاز به استراحت دارد تا با طی کردن دوران نقاهت به حالت اولیه ی خود بازگردد. به طور قطع در این حالت شما نیاز به بودن در منزل و استراحت کردن دارید و کار کردن و رفتن به محیط کار نه برای شما مفید است و نه به سود کار شما میباشد. پس از گرفتن مرخصی و دادن استراحت به خودتان نترسید و اینکار را انجام دهید.

بهبودی خود را به تعویق می اندازید

بدن بعد از هر بیماری نیاز به استراحت کردن دارد تا بتواند دوباره به سلامت بازگردد و بهبود یابد. با مرخصی نگرفتن و رفتن به محل کار و استفاده کردن از همان میزان انرژی باقی مانده، زمان بهبود پیدا کردن خود را به تعویق انداخته و دوران مریضی شما طولانی تر میشود. با گرفتن مرخصی برای بهبودی زودتر و بهتر خود تلاش کنید و با انرژی بسیار بهتر و بیشتر به کار خود بازگردید.

منبع

سایت استخدام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *