برای اینکه در جستجوی کار به درستی پیش بروید این موارد را در نظر بگیرید

در جستجوی کار حتماً در اینترنت به دنبال مطالبی برای راهنمایی شدن باشید. در این مسیر اکثر افراد فقط مطالب را حفظ میکنند و بدون اینکه تغییری در آنها بدهند همان مطالب حفظ شده را در طول مصاحبه تکرار میکنند! در این موقعیت شخص مصاحبه کننده متوجه میشود که در مقابل او افرادی هستند که خودشان را نشان نمیدهند و فقط مطالبی حفظ کرده را به او تحویل میدهند. در یک مصاحبه شخص کارفرما منتظر ان است که از خود واقعی شما اطلاع پیدا کند و شما را بشناسد و بداند چه ایده ها و مهارتهایی دارید، پس سعی کنید همواره خودتان باشید.

برای اینکه در جستجوی کار بدانید که مراحل را درست رفته اید و خودتان را به درستی معرفی کرده اید، به نکات زیر توجه کنید.

خودتان را به درستی معرفی کنید

در هنگام مصاحبه یکی از رایج ترین سؤالها این است: “از خودتان بگویید”. برای این سؤال از قبل به خوبی فکر کنید و بدانید که واقعاً چه چیزهایی میخواهید و مهارتها و ویژگیهای شما چه چیزهایی هستند. چیزهایی که برای شما عامل انگیزش هستند را بشناسید، فکر کنید و ببینید که از انجام دادن چه کارهایی لذت میبرید. از توضیح دادن ویژگی ها و مهارتهای خود غافل نشده و همه چیز را به خوبی بیان کنید.

انگیزه های خود را با مشاغل مختلفی که در جستجوی کار پیدا میکنید مقایسه کنید

پس از انکه متوجه شدید چه چیزی میخواهید و از چه کارهایی لذت میبرید، باید به دنبال فعالیتهایی باشید که با روحیات شما سازگار هستند. اینکار باعث میشود که در مصاحبه بتوانید با علاقه و شوق خاصی در مورد کار صحبت کنید. درباره ی کاری که واقعاً شما را به وجد میاورد صادق باشید.

ا اینکه در چه مواردی بیشتر مهارت دارید و بهتر عمل میکنید بیشتر توضیح دهید و از اهداف و ایده های خود بگویید.

کاری که میخواهید را بشناسید

عناوین یک شغل در هر سازمان و شرکتی ممکن است با دیگری متفاوت باشد ولی شغل مورد نظر یکسان باشد، در طول جستجوی کار هر شغلی را که در نظر گرفتید به خوبی مورد مطالعه قرار دهید و در مورد آن اطلاعات کافی داشته باشید. این را در نظر داشته باشید که امکان اینکه برای هر فرد شغلی پیدا شود که فقط شامل فعالیتهای مورد علاقه ی وی باشید بسیار کم است! پس باید در این مورد کمی تعادل ایجاد کنید.

همه چیز با هم خوب نخواهد بود، پس باشد بتواند که خوب و بد را بررسی کرده و ببینید که کدامیک بیشتر هستند.

زمانی که فکر میکنید در جستجوی کار بسیار موفق هستید و به هدف خود رسیده اید ممکن است شکست بخورید، اما خود را نبازید و با انرژی بشتری ادامه دهید و برای پیشرفت خود تلاش کرده و انگیزه داشته باشید.

کاری را که در فرآیند جستجوی کار پیدا کرده اید را با دقت بررسی کنید و از تجربیات دیگران هم بهره مند شوید و با آنها مشورت کنید و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید

منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *